Jednodňový výlet - výlety z mojej ponuky - výlet prevážne na jeden deň
Všetky výlety
Ponuka zájazdov na celý rok
Všetky zájazdy
Plán zájazdov cestovnej agentúry zajazd-poznavaci.sk a výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk pravidelne vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento zájazd bol v ponuke "cestovky" zajazd-poznavaci.sk

Český Krumlov - predstavenie na otáčavom hľadisku, prehliadka mesta a zámku + Stezka korunami stromů a plavba loďou po Lipne (Česká republika)


 • termín :03.07.2016
 • doprava:1097.00€/os.Český Krumlov zasa inak

Českom Krumlove sme boli na jeseň v roku 2014 a videli sme zámok aj mesto. Aj sme sa prechádzali v korunách stromov a navštívili sme hrad Rožmberk nad Vltavou. Teraz hrad vynecháme a poplavíme sa loďou po priehrade Lipno a na programe bude aj troška kultúry na otáčavom hľadisku v záhradách krumlovského zámku. Úplne prvé však navštívime 

Poštové múzeum vo Vyššom Brode


Do Českého Krumlova je výhodnejšie ísť cez Rakúsko. Cesta tam vedie popri Viedni, cez Melk a míňa Linz a po prejdení česko-rakúskych hraníc nasleduje mesto Vyšší Brod, kde v Poštovom múzeu na ploche 2000 m2 uvidíte všetko, čo od roku 1526 v Čechách na Morave a v Sliezsku patrilo k pošte. Je tu unikátna zbierka poštových vozov, kočiarov a saní, historických poštových uniforiem, vývesných štítov, pokladní či schránok, ale sú tu aj staré písacie potreby, pečiatkovacie stroje a známky. Uvidíte tu verné rekonštrukcie poštových úradov od 18. do 20. storočia, ale aj telefónne, ďalekopisné a telegrafné prístroje, lebo aj to k pošte patrilo a patrí.

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokMúzeum má dve časti, jedna je v Prahe a druhá vo Vyššom Brode. Založené bolo 18.12.1918 v Prahe, presne v deň vydania prvej československej poštovej známky podľa návrhu Alfonsa Muchu. Činnosť múzea bola niekoľkokrát prerušená a v roku 1976 bola vytvorená pobočka múzea vo Vyššom Brode. 

Vstupné do Poštového múzea :

 • dospelí : 50 Kč
 • deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP : 20 Kč


Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokNa prehliadku múzea s možnosťou obeda v blízkej reštaurácii budeme mať dve hodiny a potom sa už poberieme do Českého Krumlova, kde sa najprv ubytujeme a potom zájdeme na zámok, kde nás už budú čakať s prehliadkou. Krumlovský zámok je nezameniteľná podlhovastá stavba, ktorú tvorí 5 nádvorí a zámocké záhrady. Typickým architektonickým prvkom sú výrazné sgrafity, ktorými sú ozdobené vonkajšie múry viditeľné z nádvorí a Plášťový most. Ten mal byť počas II. svetovej vojny strhnutý, pretože "architekt" Adolf Hitler plánoval cestu vedúcu pod mostom rozšíriť, v čom mu most zavadzal. Našťastie k realizácii tohto plánu nedošlo a tak môžeme tento unikátny krytý most obdivovať aj dnes.

Vstupné do zámku :

 • dospelí : 150 Kč
 • deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP : 100 Kč


Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokĎalšou zaujímavosťou zámockého areálu je "opačné" divadlo v zámockých záhradách. V klasickom divadle diváci sedia v pevnom hľadisku a otočné býva (ak býva) javisko. Tu je to však naopak. Tu herci využívajú prírodné exteriéry parku a otáča sa hľadisko s divákmi podľa toho, kde sa akurát nachádzajú herciToto divadlo navštívime aj my, ale až večer, po zotmení.

Po prehliadke zámku budeme mať prestávku na možnú večeru či individuálnu prechádzku mestom a potom sa rozdelíme na 2 skupiny, každá skupina dostane svojho sprievodcu a s tým si prezrie najzaujímavejšie pamätihodnosti mesta. Prehliadka bude koncipovaná tak, že posledným miestom, ktoré so sprievodcom navštívime, budú práve zámocké záhrady, kde sa so sprievodcami rozlúčime a pohodlne sa usadíme na otáčavom hľadisku, odkiaľ si o 21,30 hod.  pozrieme výpravnú inscenáciu s krásnymi kostýmami - komédiu Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em). Hlavného hrdinu by mal stvárniť Petr Rychlý!

Vstupenka na predstavenie už je zahrnutá v cene zájazdu.


Z množstva ohlasov na toto predstavenie som pre vás vybrala tieto dva : 

V sobotu 17. 8. 2013 jsem měl možnost vidět komedii „Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em)“ na Otáčivém hledišti v Č. Krumlově. Musím se přiznat, že jsem zde byl poprvé, ale to, co se dělo během těch zhruba dvou hodin, se nedá ani slovy popsat. Počasím počínaje, přes dvě hodiny smíchu, tak hlavně výkonem herců. Vše bylo umocněno živou přírodou. Přesto bych zmínil dvě postavy: HOSTINSKÁ ANNA, žena hostinského Jindry (Věra Hlaváčková) a především JINDŘICH VIII., král anglický / JINDRA, hostinský (Oldřich Vízner). To, co předvedl pan Vízner, bylo něco úžasného. Divadlu přeji hodně dalších úspěchů a doufám, že ti kulturní barbaři z EU neprosadí zrušení tohoto NAŠEHO skvostu. Je to jenom slepá závist, protože s klasickým divadlem se to nedá ani porovnat. Ještě jednou děkuji za překrásný zážitek a příští rok nashledanou ...

Na tomto představení jsme byli 9. 8. 2013. Bohužel nám nepřálo počasí a představení skončilo předčasně. Z toho, co jsme viděli jsme byli unešení, děj je napínavý, vtipný, herci skvěle reagují na různé situace (například, když začalo pršet). Pokud se chcete skvěle pobavit, nebo si nejste jistí, zda jít na nějaké divadelní představení, jděte na tuto komedii. Je to velký zážitek. Kdyby byly volné lístky, neváhali bychom a na představení jeli znovu, abychom věděli, jak to vlastně dopadlo:-)  


Po skončení divadelného predstavenia budeme musieť ísť z technických dôvodov do hotela pešo (cca 30 minút), no skúsim to dohodnúť s našim šoférom autobusu tak, aby pre nás prišiel, no rátajte radšej s nočnou, cca 1,5 kilometrovou pešou prechádzkou.


Na druhý deň po raňajkách nastúpime do autobusu a odvezieme sa k vodnej nádrži 

Lipno


Je to priehrada na rieke Vltava a svojou rozlohou 48,7 km2 je najväčšou vodnou nádržou v Českej republike. Budovali ju v rokoch 1952 - 1959 a vzniklo tak jazero dlhé 42 km s maximálnou hĺbkou 25 metrov. Lipno je významnou rekreačnou oblasťou, zásobárňou vody, chráni okolitú oblasť pred povodňami, ale je na nej postavená aj vodná elektráreň, ktorá je situovaná v podzemnom priestore vylámanom v skale v hĺbke 160 metrov. V elektrárni Lipno I sú nainštalované 2 Francisove turbíny s výkonom 2 x 60 MW, elektráreň Lipno II má Kaplanovu turbínu s výkonom 1,6 MW.

My na loď nastúpime v prístave Frymburk a plavba bude trvať asi 50 minút. Kto nebude mať o plavbu loďou záujem, odvezie sa autobusom na parkovisko patriace k Stezke korunami stromů. Tí, ktorí sa poplavia loďou, z nej vystúpia v prístave v Lipne nad Vltavou, odkiaľ trvá prechádzka pešo k parkovisku pri stezke asi 15 minút. 

Poplatok za plavbu loďou : 250 Kč jednotne

Stezka korunami stromů


je z dôvodu dobrého výhľadu postavená na vyvýšenom mieste (kopec Kramolín), kam nás vyvezie lanovka alebo "stezkabus". Dá sa tam ísť aj pešo, no je to mierne náročný turistický výstup a ja radšej odporúčam lanovku.

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokStezku stavala nemecká firma a do užívania bola daná 10.7.2012. Je to vlastne drevený chodník na drevených a oceľových pilieroch, ktorým sa pri stúpaní  2 - 6 % po 675 metroch dostanete do výšky 40 metrov, odkiaľ je úžasný pohľad na nádrž Lipno aj na pohorie Šumavy. Súčasťou stezky sú náučné tabule, kde sa zoznámite s faunou a flórou miestnych lesov. Z najvyššieho bodu stezky sa môžete alebo po tom istom chodníku vrátiť pešo, alebo môžete využiť 52 metrov dlhý "suchý" tobogán, ktorým sa zošmyknete až na začiatok stezky.

Lístok na lanovku alebo stezkabus (obojsmerný) :

 • dospelí : 90 Kč
 • deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP : 70 Kč


Vstupné na stezku :

 • dospelí : 160 Kč
 • deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP : 130 Kč


Poplatok za využitie tobogánu : 50 Kč

Od stezky sa k autobusu na parkovisko vrátime lanovkou alebo si môžete požičať kolobežku (za 150 Kč), ktorú pod kopcom vrátite (zdatní turisti to môžu zbehnúť pešo) a o 15-tej hodine potom nastúpime do autobusu na spiatočnú cestu domov. V Bratislave by sme mali byť najneskôr o 19,30 hod.


V cene zájazdu (97€) je zahrnuté :

 • doprava autobusom
 • ubytovanie v *** hoteli v Českom Krumlove s raňajkymi
 • sprievodcovia v Českom Krumlove
 • vstupné na divadelné predstavenie (ak o predstavenie nemáte záujem, bude cena zájazdu nižšia o 26€, tzn. 71€)


Do ceny zájazdu nie je započítané :

 • strava okrem raňajok v hoteli
 • vstupné do Poštového múzea
 • vstupné na zámok Český Krumlov
 • plavba loďou po LIpne 
 • platba za lanovku alebo stezkabus
 • vstupné na Stezku korunami stromů
 • poplatok za tobogán
 • poplatok za požičanie kolobežky
 • cestovné poistenie


Dôvod výberu termínu zájazdu (ne-po) :


  • v utorok je štátny sviatok (po príchode máte 1 deň voľna)
  • cena vstupenky na otáčavé hľadisko je lacnejšia o 8€  (z 34 na 26€)
  • na Stezke bude v pondelok menej návštevníkov 


zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 prihlásených osôb


POLOHA : južné Čechy

VZDIALENOSŤ : 337 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

nedeľa :

8,00 - odchod z Patrónky v Bratislave
8,10 - zastávka na Hlavnej vlakovej stanici v Bratislave

12,00 - 14,00 - prehliadka Poštového múzea vo Vyššom Brode, možný obed
14,00 - 16,00 - cesta do Českého Krumlova, ubytovanie
16,00 - 17,30 - prehliadka zámku v Českom Krumlove
17,30 - 19,30 - osobné voľno v meste, možná večera
19,30 - 21,00 - prehliadka Českého Krumlova so sprievodcom
od 21,30 - predstavenie na otáčavom hľadisku, peší presun do hotela, nocľah

pondelok :

do 9,00 - raňajky, odchod z hotela k priehrade Lipno
10,00 - 12,00 - plavba loďou po Lipne
12,00 - 15,00 - prechádzka po Stezke v korunách stromov, osobné voľno, oddych
19,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave

19,10 - príchod na Patrónku v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy (MAN, 49 miest na sedenie, klíma, WC, bezpečnostné pásy, chladnička, TV, rádio)
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa zájazdu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • som osobne prítomná na každom zájazde

STORNOPODMIENKY : 

Tak ako u všetkých CK, aj u mňa platia zmluvné pokuty (stornopoplatky). Ak sa zo zájazdu odhlásite

 •  30 a viac dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie celej platby za zájazd, ak
 •  od 7 do 30 dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie 50% z platby za zájazd.
 •  Ak sa zo zájazdu odhlásite do 7 dní od termínu jeho konania , nemáte nárok na vrátenie platby za zájazd.

výlety na celý rok...

Ponuka jednodňových výletov